מגדל בורג' ח'ליפה

Burj Khalifa

דירוג: 4.8/5
4.8/5

מגדל בורג' ח'ליפה הוא אחד המבנים המפורסמים והמצולמים ביותר בדובאי, בכל זאת מדובר כאן במבנה המחזיק שיא גינס כמגדל הגבוה ביותר בעולם! המגדל מגיע לגובה של 858 מטר (רק לשם השוואה הבניין העגול של עזריאלי בתל אביב מגיע בסך הכל ל-187 מטר ובניין האמפייר סטייט בניו יורק מתנשא לגובה של 449 מטר), זהו גם המגדל עם מספר הקומות הרב ביותר ומכיל 163 קומות.

המבנה העצום ממוקם במרכז העיר דובאי כאשר חלקו התחתון משמש כמלון בשם Armani Hotel Dubai המעוצב בהשראת מעצב העל ושאר הקומות משמשות למגורים ולמשרדים.  ניתן כמובן להתרשם מיופיו ומעצמתו של מהמבנה המרשים מלמטה אבל בהחלט מרשים הרבה יותר לצפות בנוף מלמעלה.
את התצפית מבצעים ממרפסות התצפית הפתוחות לקהל הרחב, מרפסת אחת נמצאת בקומה 124 ונקראת The Top ומרפסת גבוהה אף יותר נמצאת בקומה 148 הנקראת Burj Khalifa SKY.

מרפסת התצפית בקומה 124 כוללת גם את הטלסקופ האלקטרוני, הכולל מציאות רבודה ומאפשר למבקרים לצפות בנוף שמסביב בזמן אמת, תוך הצגת הנוף בשעות שונות ביום, או בתנאי מזג אוויר שונים.

במידה ואתם מתכננים לבקר גם בקומה 148 יש לקחת בחשבון כי הכניסה בקומה זו מאפשרת לכם ביקור בן חצי שעה ולאחריה תצטרכו לרדת לקומות 124-125 שם תוכלו להישאר ככל שתרצו. מי שמעוניין להגיע לקומה 124 על מנת לצפות בשקיעה, מומלץ לתכנן את ההגעה לשעה וחצי לפני השקיעה ולהזמין את הכרטיס בהתאם.

גלילה למעלה

מתעניינים בטיול לאיחוד האמירויות?

למה להתלבט לבד? הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ותוכלו לקבל מידע ועזרה בצורה נוחה ופשוטה.