אקווריום דובאי וגן החיות התת מימי

Dubai aquarium & underwater zoo‬

פרטים נוספים והזמנת האטרקציה

דירוג: 3.8/5
3.8/5

אקווריום דובאי הוא אחד האקווריום המרשימים בעולם ואחד המרשימים שבעיר (יש אקווריום מרשים נוסף במלון אטלנטיס שבאי התמרים). האקווריום עצמו ממוקם בתוך קניון דובאי העצום וניתן לצפות בו בזמן הביקור בקניון בצורה חופשית.

כאשר תעברו ליד קיר האקווריום תוכלו לצפות דרכו בדגים וביצורים השונים החיים בו ולהתרשם מיופיו, בשל גודלו של הקיר והייחודיות שבו, הצפייה בו מהווה נקודת חובה בעת הביקור בעיר בכלל ובקניון בפרט.

האזורים השונים במתחם האקווריום

מיכל האקווריום

אקווריום בדובאי הוא אחד ממכלי האקווריומים הגדולים בעולם עם מיכל של כ-10 מיליון ליטר מים! המיכל ממוקם בקומת הקרקע של קניון דובאי ומשמש כביתם של אלפי בעלי חיים ימיים הכוללים מעל ל300 כרישים וחתולי ים מרשימים. ניתן להתרשם מהמיכל הענק מהקיר השקוף שבקניון, בשיט בסירה בעלת רצפת זכוכית (העלייה לסירה מגיל 3 ומעלה), בהליכה במנהרה התת ימית, ומי שמעוניין בחוויה מושלמת יוכל גם להשתתף בקורסי צלילה שונים אשר יציבו אתכם מטרים ספורים מהכרישים שבמיכל.

מנהרת האקווריום

על מנת לחוות את מיכל האקווריום בצורה מושלמת מומלץ להיכנס למנהרת האקווריום שאורכה 48 מטר, המנהרה עוברת בתוך מיכל המים העצום כאשר מעליכם שוחים להם בעלי החיים הימיים. בהליכה דרך התעלה תוכלו לחוות איך נראים החיים מתחת למים, ובשעות האכלה תוכלו לצפות בצוללנים מאכילים את הכרישים ושאר בעלי החיים (האכלת חתולי הים מתבצעת בשעה 10:30 והאכלת הכרישים בשעה 14:00, השעות נתונות לשינוי ומומלץ לוודא את השעות המדויקות בדלפק הכניסה)

גן החיות התת ימי

בקומה העליונה שמעל האקווריום תוכלו להמשיך ולהתרשם מאטרקציה על ידי ביקור בגן החיות התת ימי, באזור זה תוכלו ללמוד ולהתרשם מהיצורים המדהימים המאכלסים את הנהרות והאוקיינוסים בעולם.
גן החיות התת ימי מכיל שלושה אזורים שונים: אזור יערות הגשם, אזור החוף הסלעי ואזור החיים באוקיאנוס. בכל אזור תוכלו לצפות בעלי חיים המאפיינים אותו, כך בין היתר תוכלו לצפות בתנינים, לוטרות, דגי פיריאנה, סוסי ים, דגי זהרון, פינגווינים ועוד.

מפגשים עם בעלי החיים

במידה ותרצו תוכלו לרכוש כרטיסי כניסה בהם תוכלו להתקרב ולפגוש מקרוב את בעלי החיים, כך תוכלו להיפגש התנין שנקרא "המלך קרוק" זהו תנין ענק במשקל של 750 ק"ג ובאורך של כ-5 מטר אשר תוכלו לפגוש מקרוב מבעד לזכוכית, להיכנס אל מאחורי הקלעים לביתם של הלוטרות החמודות, להביט מקרוב במופעי האכלה בהם הצוללנים והעובדים במקום מאכילים את היצורים השונים, להיכנס למתחם הפינגווינים ולסייע למטפלים במקום לטפל בכרישים הקטנים וללמוד מהם כיצד מאכילים אותם וכיצד שומרים על בריאותם.

חוויות צלילה

אם אתם ממש רוצים לשדרג את חווית הביקור במקום, תוכלו לשלב צלילה בזמן הביקור באקווריום. הצלילות מתאימות גם למי שמיומן בצלילה וגם למי שלא ממש. ניתן לבחור בצלילות שונות בין אם מדובר בצלילה חופשית עם כרישים, צלילה בתוך כלוב, צלילה תוך כדי האכלת הכרישים וחתולי הים ועוד. (הכניסה לכלוב הכרישים מתאימה מגיל 8 ומעלה).

הערה אישית: לטעמי עלות הכניסה לאקווריום לא מצדיקה את האטרקציה, בעיקר לאור העובדה שניתן להתרשם מיופיו וגודלו את שאקווריום גם בצפיה מקניון עצמו

הערה אישית: לדעתי האישית הכניסה לתוך מתחם האקווריום לא נחשבת כאטרקצית חובה, בעיקר לאור העובדה שניתן להתרשם מיופיו גם מבחוץ ולא בטוח שהמחיר שדורשים מצדיק כדי לעבור מתחת למנהרה, גן החיות התת ימי חביב קצת יותר אך גם כאן לא מדובר במשהו יוצא דופן.

מתעניינים בטיול לאיחוד האמירויות?

למה להתלבט לבד? הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ותוכלו לקבל מידע ועזרה בצורה נוחה ופשוטה.