אוכל כשר בדובאי

אוכל כשר בדובאי

עם חתימת הסכמי השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות ולאור הגידול הרב בתנועת התיירים היהודים ושומרי המסורת ריכזנו עבורכם מידע שימושי לכל מי שמחפש אוכל כשר בדובאי.

נכון לזמן כתיבת הפוסט ניתן למצוא בדובאי מספר מסעדות כשרות, כאשר הכיוון הנראה לעין הוא שבעתיד הקרוב ייפתחו עוד ועוד מסעדות כשרות לטובת ציבור.
מכירים מסעדות או אפשרויות כשרות אחרות שלא ציינו, כתבו לנו ונשמח להוסיף

מסעדות כשרות

מלון ארמני דובאי

ארמני כף - Armani/Kaf

מסעדה בשרית כשרה ויוקרתית הממוקמת במלון ארמני המפואר שבמגדל הבורג' ח'ליפה ונחשבת למסעדה הכשרה הראשונה בדובאי. שימו לב בשל הביקוש הרב חובה להזמין מקום מראש (בתקופת החגים היהודים מומלץ להזמין מקום כמה שבועות מראש), תפריט ומידע נוסף מופיעים באתר המסעדה

מסעדת מול הים

מול הים

מסעדה ישראלית כשרה המגישה אוכל ישראלי בייתי במחירים סבירים לחלוטין. המסעדה ממוקמת (כמה מפתיע) מול הים, לא רחוק ממלון בורג' אל ערב המפורסם.

שימו לב במקום ניתן להזמין גם ארוחות לשבת ולשכור פלטה חשמלית למי שמעוניין.

The Kosher Place

The Kosher Place

מסעדה בשרים ודגים הפועלת ממלון Jumeirah Creekside  חובה להזמין מקום מראש.

TLV Dubai

TLV Dubai

מסעדת יוקרה כשרה הממוקמת בקומה 37 במלון H Dubai המביאה את החוויה התל אביבית גם לדובאי 

מלון הילטון אבטור סיטי החל להציע ארוחות בוקר כשרות למהדרין המוגשות בכל יום חול בחדר אוכל נפרד, בין השעות 6:30-10:30 , אורחי רשת מלונות הבטור סיטי (V Hotel Dubai ו- Habtoor Palace Dubai) יוכלו להזמין שרות חדרים כשר לאורך כל היום.

שימו לב: בעבר המלון אפשר גם למי שאיננו אורח המלון להיכנס לארוחת הבוקר הכשרה בתוספת תשלום, אפשרות זו בוטלה נכון נא לזמן כתיבת הפוסט 

בית חבד דובאי

ארוחת שבת בבית חב"ד

בית חב"ד שבדובאי מקיים בכל שבת ארוחות בבית המלון אדרס מרינה שבדובאי. שימו לב במדיה ואתם רוצים לסעוד את ארוחת שבת בבית חב"ד יש לבצע הזמנה מראש.

כל הפרטים בקישור: בית חב"ד דובאי

מלון הילטון גארדן אין הסמוך לקניון האמירויות החל ספק לאורחיו ארוחות בוקר כשרות , שימו לב כי שי לבצע הזמנה מראש במייל dxbme_saels@hilton.com 

קייטרינג כשר

מסעדת אליס בדובאי

המטבח הכשר של אליס נחשב כקייטרינג הכשר הראשון באיחוד האמירויות, המקום החל את דרכו בשנת 2019 לאחר פניה של בית המלוכה האמירתי למזון כשר עבור שנת הסובלנות שהתרחשה באותה השנה.

הערביה הכשרה

Kosher Arabia

שירותי קייטרינג איכותיים שנפתחו בדובאי ומוכרים גם כEKFC, החברה מספקת את הארוחות הכשרות בכל מלונות הילטון ופועלים ממטבח גדול ומקצועי המסוגל לספק כ-2000 ארוחות כשרות ביום.

טריט כשר

טריט כשר - Treat Kosher

שירותי קייטרינג כשרים בכשרות בית חב"ד, החברה עוסקת במתן שירותי פרימיום ותכנון אירועים ברמה גבוהה ברחבי איחוד האמירויות.

לתשומת לבכם דרך הקייטרינג תוכלו להזמין ארוחת שבת כשרה שתגיע על לבית המלון בו אתם מתארחים.

סופרמקרטים ומוצרי מדף

נכון לכתיבת הפוסט, אין כרגע סופרמרקט שנחשב ככשר לחלוטין בדובאי אך ניתן למצוא בלא מעט סופרים מוצרים מיובאים עם כשרויות שונות.

רשימת מוצרים לדוגמה ניתן למצוא כאן

שימו לב: לאחרונה פורסם כי בקרוב ניתן יהיה למצוא באיחוד האמירויות חלב ישראל בייצור מקומי

מצורף אייטם בנושא שנשלח אלינו על ידי מוטי רובנישטיין

מהפכת הכשרות באיחוד האמירויות ממשיכה: חלב ישראל בייצור מקומי

בשורה לצרכני האוכל הכשר באיחוד האמירויות: בימים האחרונים יצא לשיווק מקומי, חלב ישראל כשר למהדרין, בכשרות המהודרת של הרב לוי דוכמן, רב איחוד האמירויות. הרב דוכמן פועל בשנים האחרונות ללא לאות להקמת תשתית יהודית למהדרין בכל תחומי החיים, החל ממקווה טהרה מפואר, גן ילדים למקומיים ואנשי עסקים שמגיעים לתקופות ארוכות, בית כנסת ופעילות קהילתית עניפה, מערך כשרות מיוחד לפיקוח על מסעדות, בתי מלון ויצרני מזון, חברא קדישא לקבורה יהודית ועוד, והכל בשיתוף פעולה הדוק עם הרשויות.
החלב הכשר הראשון מסוגו באיחוד האמירויות, מופק במחלבה טכנולוגית בדובאי, המתהדרת במתקנים שתוכננו ונבנו במיוחד לייצור מוצרי חלב בסטנדרט גבוה, המופקים אך ורק מפרות מזן ג'רזי. התהליכים הנוספים כגון פסטור, הומוגניזציה ואריזה נעשים באמצעות מכונות מיוחדות בטכנולוגיה מתקדמת, דבר המבטיח שהמוצרים יהיו טריים, היגייניים ועומדים בתקנים המחמירים ביותר בעולם.
הרב שמעון פרנקל, יו"ר ועד הכשרות של הרב דוכמן באיחוד האמירויות, מציין כי נושא כשרות החלב באיחוד האמירויות שונה מברוב המקומות בעולם. "באיחוד האמירויות ישנה בעיה מיוחדת במוצרי חלב, שלא מצויה כמעט בעולם המערבי, בעוד ברוב מדינות העולם מופק רוב החלב מפרות, בגלל המחיר הזול וסיבות אחרות, באיחוד האמירויות המצב שונה וניתן למצוא בקלות שוקולדים המיוצרים מחלב גמלים, למשל", מסביר הרב פרנקל ומדגיש: "חלב ישראל באיחוד האמירויות זה מעיקר הדין, לא 'חומרא' שאפשר להקל בה. כאן, ייתכן שהחלופה של חלב ישראל תהיה חלב לא כשר".
מערך הכשרות של הרב דוכמן, המוכר על ידי הרשויות ומוסמך לפקח על תהליכי הייצור של האוכל הכשר, מתפתח במהירות (ובקצב מעריכי) בעקבות הדרישה שמגיעה מהשטח עם צמיחתה המהירה של התיירות במדינה שהגיעה רק בשנים האחרונות לעשרות אלפי תיירים יהודים המקפידים על קלה כחמורה. צוות של משגיחי כשרות מפקחים על יצרני המזון לאורך כל שעות היממה, תחת הקריטריונים ההלכתיים המחמירים ביותר, על מנת לספק מענה ראוי לציבור היראים לדבר ה'.
החלב הכשר למהדרין יהיה זמין לנוחות הציבור במספר חנויות בדובאי ובבית חב"ד. השיווק הסיטונאי למלונות, מסעדות וקבוצות גדולות יתבצע ישירות מול המחלבה.
רב איחוד האמירויות, הרב לוי דוכמן: "אספקת מזון כשר לעשרות אלפי התיירים ואנשי העסקים היהודיים הבאים להתארח באיחוד האמירויות, היא אחת המטרות העיקריות בפעילותנו. אנו עובדים בשיתוף פעולה קרוב והדוק עם הרשויות ועמלים מסביב לשעון על מנת לאפשר ליהודים מרחבי העולם לקבל את כל שירותי הדת ברמה הגבוהה ביותר, בהתאם לסטנדרטים להם רגילים בריכוזים היהודיים הגדולים בישראל ובארצות הברית".

חלב ישראל באיחוד האמירויות

מתעניינים בטיול לאיחוד האמירויות?

למה להתלבט לבד? הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ותוכלו לקבל מידע ועזרה בצורה נוחה ופשוטה.