חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תרופות באיחוד האמירויות

תרופות באיחוד האמירויות

אם אתם מתכננים לטייל באיחוד האמירויות ואתם נדרשים לצרוך תרופות הכוללות (בעיקר) חומרים נרקוטיים ופסיכותרפיים מוגבלים כדאי לדעת באיחוד האמירויות קיימים מספר חוקים והגבלות אשר חלקן חלות על תרופות מסוימות ויכולות לדרוש מכם התייחסות מיוחדת בכדי לקחת את התרופות הללו איתכם לטיול.
למעשה במידה ותעצרו במכס עם תרופה אסורה ללא בקשת אישור מיוחד עבורה היא תוחרם ואתם תהיו חשופים לבעיות משפטיות.

שימו לב: המידע המופיע בכתבה נועד בכדי להציג את עיקרי הדברים בנושא תרופות באיחוד האמירויות ומבוסס על מידע אשר נאסף מתוך אתרי מידע שונים ברחבי הרשת. חובה על כל נוסע אשר מתכנן לטייל בדובאי ונדרש לשאת עמו תרופות לברר את אמינות המידע ולבדוק אותו באופן אישי. הנהלת האתר לא תישא באחריות כל שהיא בנושא זה.

מה עושים במידה ויש צורך בתרופה שאסורה לשימוש?

במידה ואתם נדרשים לתרופה אשר איננה מותרת/מוגבלת לשימוש באיחוד האמירויות (תרופות נרקוטיות ופסיכותרפיות) עליכם: 

  • להגיש בקשה מיוחדת לצורך קבלת היתר שימוש – את הבקשה יש להגיש באתר הרשמי –  זמן הטיפול בבקשה הינו כ-3 ימים במידה והבקשה תאושר תוכלו לקבל אישור התקף לחודשיים (השירות הינו וירטואלי וניתן ללא תשלום) שימו לב כי האישור הוא אישור חד פעמי בלבד.
  • בכל מקרה הכמות שתאושר תהיה בכמות המספיקה לטיפול עצמי בלבד ולצורך תקופה מקסימלית של שלושה חודשים
  • לצורך הגשת הבקשה לאישור עליכם להצטייד בצילום דרכון, באישור מהרופא האישי שלכם המסביר על הצורך בתרופה (אישור באנגלית או בערבית)
  • מרשם רפואי תקף – שלא הוצא במשך יותר משלושה חודשים, המרשם צריך לכלול את שם החולה, שם השם המסחרי והגנרי, המינון שנקבע, תאריך הוצאת המרשם, משך הטיפול, שם הרופא וחותמתו
  • שימו לב כי קיימות תרופות אשר אינן מותרות כלל בשימוש באיחוד האמירויות ולא תוכלו לקבל עבורן אישור (יש לקחת זאת בחשבון ולבדוק אפשרות לתרופה חלופית לזמן הטיול)
  • לאחר קבלת האישור המיוחל עליכם לוודא כי האישורים הנ"ל והעתק של הדרכון שלכם נמצאים אצלכם בכל זמן הטיול והם צריכים להיות זמינים להצגה בפני הרשויות במידה ותדרשו לכך.

תרופות אסורות לשימוש באיחוד האמירויות

עיקר התרופות האסורות או המבוקרות באיחוד האמירויות שייכות לקטגוריית התרופות הנרקוטיות והפסיכותרפיות 

דוגמה לתרופות אסורות או כאילו שדורשות אישור: תרופות המכילות אלפנטניל, אמפטמין, בופרנורפין, קודאין, וואליום, פנטניל, קטמין, מתדון, מתילפנידאט, מורפיום, פנטזוצין, פטידין, רמיפנטניל וסופנטניל. 

להזכירכם חל איסור חמור ביותר ואפס סובלנות במדינה בכל מה שקשור לנושא הסמים קלים או קשים

לחצו כאן לרשימת התרופות האסורות ו/או מבוקרות באיחוד האמירויות והכמויות המותרות

לחצו כאן למידע נוסף

תרופות מותרות שניתן לקחת ללא אישור

אין בנמצא רשימה של תרופות מותרות אך בעיקרון כל התרופות שאינן מופיעות ברשימת התרופות האסורות מותרות לשימוש ללא צורך באישור מיוחד.
בין התרופות שניתן לקחת ללא צורך באישור (נכון לזמן כתיבת הכתבה אינן מופיעות ברשימת התרופות האסורות) ניתן למצוא תרופות לשיכוך כאבים המבוססות פרצטמול דוגמת אקמול (יש לוודא שהתרופה לא כוללת קודאין ואמפיטמינים), איבופרופן, אימודיום ועוד

טיפ: מומלץ לקחת את התרופות באריזתם המקורית ולא בצורה נפרדת.

 – תזכורת חשובה –

ביטוח נסיעות לחו"ל

לאחר שעסקנו בנושא התרופות כדאי לזכור לטפל בהקדם בנושא הביטוח נסיעות לחו"ל (במיוחד אם אתם צורכים תרופות קבועות)
מתלבטים איזה ביטוח מתאים עבורכם? מלאו את הטופס שבקישור ותוכלו לקבל ייעוץ אישי מסוכן ביטוח המתמחה בביטוחי נסיעות לחו"ל. הייעוץ הינו בחינם, ללא התחייבות וכולל שירות אישי והנחה ייחודית של עד 12% לגולשי האתר – לחצו כאן למילוי טופס הפניה

טיסה נעימה והעיקר הבריאות

צריכים עזרה בתכנון הטיול לדובאי ואבו דאבי?

תנו לנו לעזור לכם, מלאו את הפרטים בטופס המצורף ותקבלו את כל המידע ישירות למייל בצורה מסודרת