חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתי מומלץ לטייל באיחוד האמירויות

מתי מומלץ לטייל באיחוד האמירויות

איחוד האמירויות או בשמה המלא איחוד האמירויות הערביות, היא מדינה המתאפיינת באקלים מדברי וצחיח. התקופה המתאימה ביותר לביקור במקום (בדגש על דובאי ואבו דאבי) היא בחודשים אפריל – מאי או בחודשים ספטמבר – אוקטובר, בעונות אילו מזג האוויר נעים, המלונות לא עמוסים מידי והתורים באטרקציות השונות סבירים ביותר. אך שימו לב, בדרך כלל לקראת סוף חודש אפריל חלק מהאטרקציות אשר נמצאות תחת כיפת השמיים, דוגמת הכפר הגלובלי ופארק הפרחים וכו' מפסיקים את פעילותם (בכפוף למזג האוויר) כך שיש לקחת זאת בחשבון ולבדוק באתרים הרשמיים לגבי פעילות האטרקציות הללו (האטרקציות המקורות פועלות לרוב ללא הפסקה, בכל עונה ובכל מזג אוויר).
 דווקא עונת החורף (חודשים דצמבר עד מרץ) היא העונה העמוסה יותר באזור, המוני תיירים ואנשי עסקים מציפים את העיר, מחירי המלונות גבוהים והאטרקציות עמוסות לעייפה. אגב בעונת הקיץ העיר די ריקה, מחירי המלונות בשפל אבל הטמפרטורה בשיאה! כך שיציאה מחוץ למלונות מלווה בתחושה של חוסר נעימות ולא מעט זיעה.

החודש החם ביותר הוא חודש אוגוסט עם טמפרטורות שנושקות ל50 מעלות.
החודש הקר ביותר הוא חודש ינואר עם טמפרטורה של כ15 מעלות בלילה.

תחזית מזג האוויר בדובאי ל-7 הימים הקרובים

תחזית מזג אוויר בדובאי

אם כבר תכננתם טיול בעונה המתאימה לכם, בדקו האם מתקיים אירוע או חג מיוחד שניתן לשלב בתקופת הטיול.

חודשים אפריל – מאי

חודשים יוני – אוגוסט

  • פסטיבל התמר

חודשים ספטמבר – אוקטובר

חודשים נובמבר – מרץ

בנוסף לאירועים הקבועים הללו מתקיימים אירועים נוספים המבוססים על לוח השנה המוסלמי (אין להם תאריך קבוע בלוח השנה הגרגוריאני):

  • ראש השנה האיסלאמי – היום הראשון בלוח השנה האיסלאמי
  • הרמד'אן – תקופה בה צמים המוסלמים במשך 40 יום מעלות השחר ועד השקיעה. בתקופה זו יש להתחשב ברגשות המאמינים ולא לאכול במקומות ציבוריים
  • עיד אל-פיטר – היום המסמל את סיום צום הרמד'אן
  • עיד אל-אדחא – חג הקורבן בו המאמינים חוגגים את אמונת אברהם אבינו להקריב את בנו ישמעאל (בדומה לסיפור עקידת יצחק אצל היהודים)
  • מוולד א-נבי – יום לציון הולדתו של הנביא מוחמד
  • עלייתו של הנביא מוחמד לשמיים

צריכים עזרה בתכנון הטיול לדובאי ואבו דאבי?

תנו לנו לעזור לכם, מלאו את הפרטים בטופס המצורף ותקבלו את כל המידע ישירות למייל בצורה מסודרת