חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כל מה שחשוב לדעת לפני שמזמינים מלון באיחוד האמירויות

טיפים להזמנת מלון באיחוד האמירויות

איחוד האמירויות הוא יעד חדש לקהל הישראלי, כדי להקל על חיפוש מקום לינה מתאים ולהימנע מאי נעימויות, ריכזנו לכם את כל המידע שחשוב לדעת לפני שאתם מזמינים מלון לחופשה הקרובה.

תשלומים נוספים בהזמנת מלון

כאשר אתם מזמינים מקום לינה באיחוד האמירויות, יש לקחת בחשבון שהמחיר אותו אתם רואים, איננו המחיר הסופי. למחיר הזה יש להוסיף תשלומים נוספים שנגזרים מהמיסים השונים הנהוגים במדינה.
אז שניה לפני שאתם מזמינים מקום לינה באיחוד האמירויות, ודאו שאתם מודעים היטב לכל התשלומים הנדרשים וכך תחסכו לעצמכם עוגמת נפש מיותרת.
כדי לדעת אילו תשלומים נוספים תדרשו לשלם, בדקו בעת הזמנת מקום הלינה את הפרטים המופיעים בדף התשלום (באתרים הגדולים והמוכרים דוגמת "בוקינג" הפרטים יופיעו לרוב תחת הכותרת חיובים נוספים).

התשלומים הנוספים כוללים בעיקר מיסים דוגמת: מע"מ, מיסים עירונים, מיסים פדרליים, דמי תיירות ועוד. חלק מהמיסים נגזרים מהמיקום ומדירוג המלון, חלק מהאמירות בה בחרתם להתארח וחלק מהיבטים נוספים שקשורים למקום הלינה.
במידה ואינכם רואים את הסעיף של התשלומים הנוספים בדקו עם מקום הלינה (לרוב מדובר בתוספות הבאות: מע"מ – 5%, דמי שירות – 10%, מס תיירות שמשתנה בין האמירויות השונות ותלוי בדירוג המלונות ומיסים נוספים).

טיפ : לצורך הנוחות במידה ובאתר שאתם מזמינים אין פירוט לעלויות הנוספות, ניתן להעריך את העלויות בתוספת של כ-20% ממחיר המלון.

תשלומים נוספים בהזמנת מלון
טבלת התשלומים הנוספים באתר בוקינג

פיקדון במלונות

במרבית המלונות יבקשו מכם פיקדון בזמן ביצוע הצ'ק אין, גובה הפיקדון משתנה בהתאם לאמירות בה אתם מתארחים, מיקום המלון והדירוג בו הוא מדורג . מטרת הפיקדון היא, לשמש ככיסוי לכל השירותים וההוצאות הנוספות בזמן השהות במלון.
את הפיקדון תוכלו לשלם לרוב במזומן או בכרטיס אשראי (שימו לב כי במידה ושילמתם את הפיקדון במזומן הכסף יוחזר לכם במזומן ובמטבע המקומי בלבד).
קיימים מלונות בהם ניתן להתארח ללא פיקדון, אך במקרה שכזה יבטלו לכם שירותים שונים דוגמת מיני בר, קו טלפון חיצוני וכו' (יש לבקש זאת בזמן ביצוע הצ'ק אין ולקחת בחשבון שהאפשרות לא קיימת בכל המלונות).

בחירת מיקום הלינה המתאים ביותר באיחוד האמירויות

מרבית התיירים הישראלים יבחרו (לפחות בהתחלה) לבקר בעיקר בשתי האמירויות המרכזיות באיחוד האמירויות, האחת היא דובאי והשנייה היא אבו דאבי.
לחצו על אחד הכפתורים למטה כדי לקרוא את פוסט ההמלצות המלא שלנו לבחירת האזור הטוב ביותר להזמנת מלון באמירויות אילו.

חשמל

רשת החשמל באיחוד האמירויות היא 220V/50Hz עם תקן בריטי (כלומר שקע הכולל פין ביטחון), אך קחו בחשבון שבמרבית המלונות קיימים שקעים אוניברסליים או חיבורים ישירים להטענה דרך USB כך שלרוב לא תצטרכו מתאמים.

במידה ויש לכם זמן לפני הטיול ואתם בכל זאת רוצים לרכוש מתאם חשמלי, תוכלו לרכוש מתאם שכזה מראש בכמה שקלים (הוא יוכל ללוות אתכם גם לטיולים נוספים בעולם). לדוגמה בקישור הזה: מתאם לשקע

במידה ולא נערכתם מראש, אל דאגה תוכלו לבקש מתאם שכזה בדלפק המלון או פשוט לרכוש באחת החנויות במהלך הטיול.

זוגות החולקים חדר משותף

בטח גם אתם שמעתם המון שמועות על דובאי ועל נושא הלינה, אז ננסה לעשות לכם קצת סדר, על אף הליברליות היחסית שניתן למצוא באיחוד האמירויות ובדגש על דובאי ואבו דאבי, עדיין המדינה פועלת על פי חוקי האסלאם כאשר באופן רשמי החוקים אינם מתירים לזוגות (גבר ואשה) לא נשואים לחלוק חדר משותף אבל ויש אבל, הוא מפורט ממש בפסקה הבאה.

זוג לא נשוי החולק חדר במלון

כפי שציינו באיחוד האמירויות חלוקת חדר במלון מיועדת בעיקרון לזוגות נשואים, במלונות לא יבקשו הוכחה לכך ולא ממש ישאלו ואת האמת את אף אחד לא ממש מעניין אם אתם נשואים או לא ומה אתם עושים בחדר שלכם (בייחוד לא בדובאי ואבו דאבי שיותר ליברליות), אך כדאי לקחת בחשבון שייתכן ובאמירויות היותר מסורתיות יהיו מעט קשיים בנושא (לא קשיים מבחינת מעצרים או קנסות חלילה, אלא יותר פרצופים עקומים).

עדכון שכדאי לדעת: בחודש נובמבר 2020 נחתמה באיחוד האמירויות רפורמה לפיה יתאפשר גם לזוגות לא נשואים לחיות יחד, כך שאפשר לומר שגם הנושא הזה יכול לרדת מהפרק ואין מה לדאוג מכך ייתר על המידה. (ההודעה שפורסמה)

זוגות להט"בים

בעיקרון יחסים חד מיניים אינם חוקיים ואינם מוכרים על ידי השלטונות, כך שמומלץ שלא לנדב מידע מיותר במידה ואתם זוגות להט"בים וכאשר אתם שוכרים חדר במלון. שוב קחו בחשבון שאף אחד לא יחקור אתכם או יחפש אתכם אך מומלץ לשמור זאת לעצמכם וליהנות מהמדינה

לסיכום הנושא, אפשר לומר שהחלק החשוב ביותר הוא לקחת בחשבון שכל עוד תתנהגו בהתאם אף אחד בדרך כלל לא ינסה להתערב לכם בחיים. הקפידו על התנהגות שאינה מפריעה, הימנעו מוויכוחים עם צוות המלון או האורחים וכל דבר שיכול לגרום לכם להסתבך עם רשויות החוק.

אלכוהול

זכרו עם כל הליברליות, איחוד האמירויות היא מדינה מוסלמית.
בכפוף לדת האיסלם השולטת במדינה, חל איסור למוסלמים לשתות אלכוהול, כאשר תיירים רשאים לצרוך אלכוהול בכפוף לאישור ובמקומות מיועדים כמו בר המלון או במועדוני הלילה. בכל אופן חל איסור חמור לצרוך אלכוהול בשטחים ציבוריים, כולל בחופי הים (אלא אם מדובר במקום שהוקצה לכך). אל תתחכמו בנושא הזה! אל תצרכו אלכוהול היכן שאסור ואל תתפסו שיכורים בשטח הציבורי, במקרה כזה אתם עלולים להיעצר ולשלם קנס של כמה עשרות אלפי שקלים.
בהחלט חשוב אל תשתו ותנהגו, מלבד סכנת החיים שיש בשילוב של נהיגה ואלכוהול אתם גם עלולים למצוא את עצמכם מסובכים עד צוואר עם רשויות החוק במדינה, כולל אפשרות לכלא וקנס מוגבר.

סמים

במילה אחת ומאוד ברורה  – אסור!
לא סמים קלים, לא סמים קשים, לא מריחואנה רפואית ולא שום דבר אחד.
שמרו על עצמכם ואל תסתבכו בתחום הזה.

אתרים מומלצים לחיפוש מלון

אני בספק אם יש מישהו שלא מכיר את אתר בוקינג והוא בהחלט אחד האתרים המומלצים לחיפוש מלון באיחוד האמירויות, באתר תוכלו למצוא מגוון אפשרויות לינה לפי חתך של אזור, דירוג, סוג מקום הלינה וכו'.
אם בכל זאת אתם לא מכירים את האתר, מציע בחום לעבור ולו פעם אחת על המדריך המפורט להזמנת מקומות לינה בבוקינג

היתרון הגדול הוא שהאתר כולו בשפה העברית, כולל שירות לקוחות בעברית אותו ניתן להשיג בטלפון 1-809-213-036.
למרות שכולם מכירים את האתר, כדאי לקרוא את הטיפים הבאים שיוכלו לסייע לכם להזמין את המלון המתאים במחיר הנכון.

 • מחיר – בוקינג מתהדרת בכך שהיא מספקת את המלונות במחירים הזולים ביותר ואף מתחייבת להשוות את המחיר במידה ותמצאו מלון במחיר זול יותר. חשוב לשים לב שההתחייבות היא בתנאי שהמלון יהיה בדיוק באותם התנאים, עם אותם תאריכים ובאותו סוג חדר.
 • ביטול הזמנה – חלק מהמלונות באתר בוקינג מאפשרים להזמין מלון עם אפשרות ביטול. האפשרות הזו מאפשרת לנו התיירים לשריין מלון ולהמשיך לבדוק מלונות אחרים או דילים טובים יותר מבלי לדאוג יותר מידי, אך חשוב לזכור בכל מלון אפשרות הביטול היא שונה ולכן, קראו היטב התנאים וההנחיות לביטול, בדקו מהו התאריך האחרון בו ניתן לבטל ללא קנס, בחרו את המלון הרצוי עליכם בזמן ודאגו לבטל את המלונות שאתם לא מעוניינים בהם. כך תמנעו מתשלום מיותר למלון שאתם לא ממש רוצים.
 • חוות דעת – בוקינג בדומה לאתרי תיירות נוספים מאפשר למטיילים אפשרות לדרג את המלונות, הדבר עוזר מאוד כאשר אנחנו  כתיירים שלא מכירים את המקום, מנסים להבין לאיזה מלון אנחנו מגיעים. 
  אך שימו לב כי בוקינג נוהגים להציב בתחילת חוות הדעת את חוות הדעת החיוביות ואילו חוות הדעת השליליות נדחקות לתחתית הרשימה, לכן מומלץ מאוד לקרוא גם את חוות הדעת השליליות, לסנן את המידע מהם ולבדוק עד כמה הוא מהותי עבורכם, לא כל תלונה של אורח היא קריטית כל כך ולהיפך, פשוט בדקו מה חשוב לכם ומה פחות קריטי ביחס למחיר ולמלון שאתם בוחרים.
 • ציון – באיחוד האמירויות המלונות הן ברמת שירות גבוהה ביותר ולכן אני לא רואה סיבה לקחת מלון בדירוג של מתחת לציון -8 ואם אתם ממש רוצים להתפנק במלון ברמה גבוה לא הייתי בוחר במלון מתחת לציון של 8.5-9, כך תוכלו להבטיח שאתם מקבלים מלון שעל פניו אמור לתת שירות טוב ותמורה טובה ביחס למחיר.
 • לחץ – בוקינג אלופי המניפולציות, תנסו לנשום אל תתייחסו ליותר מיד הודעות ואזהרות בסגנון, החדר האחרון, 90% תפוסה וכו'. זה ממש לא אומר שצריך לחכות לדקה ה90 אבל גם לא להילחץ  מידי.

אתר הוטלסקומביינד הוא אתר שנועד לחסוך לכם חיפושים בכל אתרי המלונות המובילים ופשוט מרכז לכם את כל התוצאות במקום אחד. גם אתר הוטלסקומביינד מאפשר לכם לראות דירוג את האורחים ולקבל החזר במידה ומצאתם חדר זהה במחיר זול יותר בכפוף לתקנון שלהם.

כדי לעשות חיפוש, פשוט הכניסו את התאריכים והיעד במנוע החיפוש של האתר ותקבלו רשימת אפשרויות שונות מאתרים שונים, כך תוכלו לבחור את המחיר המתאים לכם ביותר מהאתר המועדף עליכם.

שימו לב כי התוצאות שיוצגו לכם כוללים לא פעם תוצאות זולות המיועדות לתושבי איחוד האמירויות בלבד בכפוף להצגת תעודת זהות ולכן יש לסנן תוצאות אילו מהתוצאות הרלוונטיים אליכם.

כמו כן זכרו מכיוון שמדובר באתר השוואת מחירים, חלק מהתוצאות יפנו אתכם לאתרים שלא תמיד יציגו את נושא המיסים שהזכרתי בתחילת הפוסט, באתר שלהם ולכן קחו נושא זה בחשבון, ולבסוף  דאגו לוודא שהשירותים המוצעים לכם בכל אפשרות זהים, על מנת שתוכלו להשוות בצורה נכונה.

האתרים Vrbo (בעבר נקרא בשם HomeAway) הוא אתר בו תוכלו למצוא אפשרויות אירוח אשר שייכות ברובם לאנשים פרטיים, אשר לרוב מציעים את בתיהם הפרטים להשכרה קצרה לתיירים מחו"ל.
בכל מקום אירוח תוכלו למצוא פרטים על המקום, פרטים על המארח, מיקום, תמונות, חוקי הבית, מינימום לילות והחשוב ביותר דירוג של אורחים שכבר התארחו במקום.

מכיוון שמדובר לרוב בבתים של אנשים פרטיים כדאי לשים לב לנקודות הבאות:

 • שימו לב שחלק מהמארחים מאפשרים הזמנה ישירה וחלק מחייבים יצירת קשר עם הבעלים.
 • עוד לפני ההזמנה, קראו היטב את אפשרויות ביטול ההזמנה.
 • זכרו שמכיוון שמדובר בבתים פרטים כל בעל בית יכול ורשאי לקבוע לעצמו את החוקים והנהלים המתאימים לו, כולל הנהלים לביטול הזמנה מומלץ בחום ליצור קשר עם בעלי המקום לפני ההגעה ולוודא שאין בעיות מיוחדות ותנאים והמקום עונים לדרישות שלכם
 • זכרו שמדובר בבתים פרטיים ולכן הקפידו מאוד לשמור על המקום והרכוש ולהחזיר אותו במצב נקי ותקין.
 • עברו היטב על החלק של הדירוג וחוות הדעת, קראו לעומק ובדקו האם יש תלונות ואם קיימות תלונות שכאילו מה מהות התלונות ועד כמה הן מהותיות עבורכם.

אתרים נוספים בהם תוכלו לחפש מקומות לינה הם:

Tripadvisor – אתר חוות הדעת המפורסם והמוכר אשר ניתן למצוא בו גם השוואת מחירים וחוות דעת על מלונות בעולם.

אגודה – אתר עולמי לחיפוש מקומות לינה וכולל חוות דעת ומבצעים בעת לעת

Hotels.com – אתר עולמי להזמנת מלונות כולל חוות דעת, תמונות ולא פעם ניתן למצוא בו דילים מעולים.

Trip.com – סוכנות נסיעות סינית הנחשבת לשנייה בגודלה בעולם ומספקת שירותי הזמנת טיסות, מלונות, רכבות, השכרת רכב, הסעות לשדה התעופה, סיורים וכרטיסי אטרקציות. כדאי לדעת שחברת טריפ היא גם הבעלים של אתר חיפוש הטיסות המוכר סקייסקיינר

צריכים עזרה בתכנון הטיול לדובאי ואבו דאבי?

תנו לנו לעזור לכם, מלאו את הפרטים בטופס המצורף ותקבלו את כל המידע ישירות למייל בצורה מסודרת