חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רמדאן באיחוד האמירויות

רמדאן באיחוד האמירויות

חודש הרמדאן 

מהו חודש הרמדאן – חודש הרמדאן הוא חודש הקדוש לדת האסלאם ונחשב לחודש התשיעי בשנה המוסלמית. ייחודו של חודש הרמדאן הוא בכך שמוסלמים נדרשים לצום במהלך כל יום של החודש מעלות השחר ועד לשקיעה (הצום כולל איסור אכילה, שתיה, עישון, קיום יחסי מין וכו'). כאשר המטרה היא התבוננות פנימית, טיהור, מודעות עצמית ועוד.
לאחר השקיעה נוהגים המוסלמים לחגוג את סיום יום הצום בסעודת הנקראת סעודת האיפטאר באווירה שמחה, משפחתית ומלאת פעילויות שונות ומגוונות.

ברכות –  בחודש זה נהוג לברך האחד את השני בברכות "רמדאן כרים" שמשמעותו רמדאן נדיב, "רמדאן מובראכ" שמשמעותו רמדאן מבורך או "כל עאם ואנתום בחיר" שמשמעותו כל שנה ואתם בטוב.

סיום חודש הרמדאן  – סיום החודש נחגג בחג הנקרא עיד אל-פיטר אשר נחשב לחג המציין את סיום חודש הרמדאן הנמשך 3 ימים.

כדאי לדעת: היות והמוסלמים מתבססים את השנה המוסלמית על פי לוח שנה הירחי (בניגוד ללוח השנה הלועזי) יכול חודש הרמדאן לחול בכל עונה מעונות השנה.

הרמדאן בדובאי, אבו דאבי ובאיחוד האמירויות

אחת השאלות העיקריות שעולות בקבוצת הפייסבוק של דובאי ואבו דאבי ככל שמתקרבים לחודש הרמדאן היא האם כדאי או לכדאי לבקר באיחוד האמירויות בתקופה הזו?

התשובה הקצרה היא שאין שום בעיה/מניעה או כל סיבה אחרת לשנות תוכניות לביקור בתקופה זו . אומנם איחוד האמירויות היא מדינה מוסלמית אשר מציינת וחוגגת את החג אך לתיירים המבקרים במקום (בייחוד לאילו המטיילים בדובאי ואבו דאבי) נושא הרמדאן לא אמור להפריע מלבד התאמות קטנות.

דובאי ואבו דאבי בתקופת הרמדאן

מרחב ציבורי

  • במהלך חודש הרמדאן על פי החוק אין לאכול, לשתות, ללעוס מסטיק או לעשן במרחב הציבורי בשעות היום
  • במידה ותרצו לאכול או לשתות במרחב הציבורי תצטרכו לעשות זו באזור מוצנע ודיסקרטי
  • במקומות מרכזיים וציבוריים דוגמת קניונים, מלונות וכו' תוכלו לאכול ולשתות ללא כל מגבלה באזורי האוכל המסודרים (מרבית דוכני האוכל בקניונים יהיו סגורים מלבד אזור הפוד קורט).
  • מבחינת לבו באופן כללי ובטח בתקופת הרמדאן מומלץ להתלבש בצורה מעט צנועה בדגש על הימנעות מבגדים קצרים מידי.
  • גילויי חיבה – באופן כללי ובייחוד בתקופת הרמדאן הימנעו מגילויי חיבה במרחב הציבורי

אטרקציות

בתקופת הרמדאן מרבית האטרקציות פועלות באופן די רגיל אם כי ייתכנו שינויים בשעות הפתיחה (לדוגמה אטרקציות שבדרך כלל נפתחות בבוקר ייתכן ויפתחו מאוחר יותר. מצד שני לא מעט אטרקציות יישארו פתוחות עד שעות מאוחרות יותר (לעיתים עד השעות הקטנות של הלילה) וזאת מתוך רצון לאפשר למי שצם במהלך היום ליהנות מהאטרקציות השונות בערב.
בתקופה זו מומלץ לבדוק את שעות הפעילויות המעודכנות באתרי האטרקציות הרשמיים

יתרון די חשוב בתקופה זו בכל נושא ביקור באטרקציות הוא נושא התורים. מכיוון שהצמים לא מגיעים לאטרקציות בשעות היום, מרבית האטרקציות יפעלו עם תורים קצרים בהרבה ותוכלו להספיק לא מעט אטרקציות ביום אחד (בעיקר אם הרמדאן נופל על עונה שהיא מחות לעונת התיירות במדינה).

מלונות

היות ומרבית האורחים במלונות הם תיירים, המלונות השונים פועלים בצורה די רגילה בתקופת הרמדאן ומרביתם אף מקיימים ארוחות מיוחדות בסוף יום הצום.
בנוסף תוכלו למצוא לא פעם דילים משתלמים ביותר במלונות השונים ברחבי העיר – לחצו כאן חיפוש מלונות 

מסעדות

במהלך תקופת הרמדאן מרבית המסעדות ובתי הקפה יהיו סגורים בשעות הבוקר וייפתחו לאחר השקיעה ועד לשעות הקטנות של הלילה.
שימו לב – בתקופת הרמדאן מומלץ בחום להזמין מקום מראש לאורחות ערב במסעדות השונות וזאת מכיוון שקיים ביקוש רב למוסלמים אשר מגיעים לארוחות לרגל שבית יום הצום.

חופי הים

בתקופת הרמדאן לא נהוג להיכנס לחופי הים, אם כי הדבר איננו אסור, יש לקחת בחשבון כי דוכני המזון בחופים יהיו סגורים וכי במידה ואתם מעוניינים לשתות מים בחופים תצטרכו לעשות זאת במקום נסתר ובצנעה

קניות

מרבית מרכזי הקניות פועלים בצורה רגילה (יתכנו שינויים בשעות הפעילות) כאשר בחודש זה תוכלו למצוא לרוב מבצעים שונים על מגוון פריטים.
שימו לב כי בתקופה זו מרבית דוכני האוכל בקניונים (מלבד אזורי האוכל המוגדרים) יהיו סגורים, כך שאם תרצו לאכול או לשתות משהו בקניון תצטרכו להגיע למתחם האוכל בו תוכלו למצוא מענה עבורכם.

חיי לילה

בתקופת הרמדאן חיי הלילה בדובאי נעשים רגועים יותר ומרבית הברים, מסיבות החוף ומועדוני הלילה אל פועלים בתקופה זו או שהם פועלים בצורה רגועה יותר.

 

 

 

צריכים עזרה בתכנון הטיול לדובאי ואבו דאבי?

תנו לנו לעזור לכם, מלאו את הפרטים בטופס המצורף ותקבלו את כל המידע ישירות למייל בצורה מסודרת