מגדל בורג' ח'ליפה

Burj Khalifa

פרטים נוספים והזמנת האטרקציה

דירוג: 4.8/5
4.8/5

מגדל בורג' ח'ליפה הוא אחד המבנים המפורסמים והמצולמים ביותר בדובאי, בכל זאת מדובר כאן במבנה המחזיק שיא גינס כמגדל הגבוה ביותר בעולם! המגדל מגיע לגובה של 858 מטר (רק לשם השוואה הבניין העגול של עזריאלי בתל אביב מגיע בסך הכל ל-187 מטר ובניין האמפייר סטייט בניו יורק מתנשא לגובה של 449 מטר), זהו גם המגדל עם מספר הקומות הרב ביותר ומכיל 163 קומות.

המבנה העצום ממוקם במרכז העיר דובאי כאשר חלקו התחתון משמש כמלון בשם Armani Hotel Dubai המעוצב בהשראת מעצב העל ושאר הקומות משמשות למגורים ולמשרדים.  ניתן כמובן להתרשם מיופיו ומעצמתו של מהמבנה המרשים מלמטה אבל בהחלט מרשים הרבה יותר לצפות בנוף מלמעלה.
את התצפית מבצעים ממרפסות התצפית הפתוחות לקהל הרחב, מרפסת אחת נמצאת בקומה 124 ונקראת The Top ומרפסת גבוהה אף יותר נמצאת בקומה 148 הנקראת Burj Khalifa SKY.

מרפסת התצפית בקומה 124 כוללת גם את הטלסקופ האלקטרוני, הכולל מציאות רבודה ומאפשר למבקרים לצפות בנוף שמסביב בזמן אמת, תוך הצגת הנוף בשעות שונות ביום, או בתנאי מזג אוויר שונים.

במידה ואתם מתכננים לבקר גם בקומה 148 יש לקחת בחשבון כי הכניסה לקומה זו מאפשרת לכם ביקור בן חצי שעה ולאחריה תצטרכו לרדת לקומות 124-125 שם תוכלו להישאר ככל שתרצו. מי שמעוניין להגיע לקומה 124 על מנת לצפות בשקיעה, מומלץ לתכנן את ההגעה לשעה וחצי לפני השקיעה ולהזמין את הכרטיס בהתאם.

שימו לב: יש לרכוש כרטיסים לפני ההגעה למגדל, הכרטיסים בקופות גבוהים משמעותית מרכישה אונליין ולכן היערכו מראש

אם אתם כבר באזור מגדל הבורג' ח'ליפה מומלץ ורצוי לטייל באזור פארק הבורג' (Burj Park) הממוקם בקרבת מגדל הבורג' ח'ליפה, הפארק משמש כמקום לכנסים, פסטיבלים שונים וסיורים וניתן להגיע אליו דרך גשרים מאזור מרכז העיר. בפארק ניתן בין היתר לשכור אופנים, לצאת לריצת בוקר (חוויה מדהימה), להצטלם מול פסל הכנפיים של מקסיקו (The Wings of Mexico) שהוא אחד מציוני הדרך המצולמים ביותר בעיר, בעיקר לאור העובדה שכנפיים ממוקמות במקום מושלם בו ניתן לראות את המגדל ממש מאחוריכם ועוד.

הערה אישית: לגבי מרפסת התצפית בקומה ה148, לדעתי האישית, התוספת הכספית הנדרשת כדי לעלות לקומה הזו לא ממש מצדיקה הנוף שנשקף משם, אלא אם חשוב לכם לעקוף את התור. בנוסף לדעתי אם יש לכם מלון גבוה באזור שניתן להשקיף ממנו על הנוף (אנחנו היינו במלון Address sky view עם נוף משגע מהבריכה העליונה) ניתן לדלג לחלוטין על האטרקציה הזו.

מתעניינים בטיול לאיחוד האמירויות?

למה להתלבט לבד? הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ותוכלו לקבל מידע ועזרה בצורה נוחה ופשוטה.