חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איי התמרים - איי הדקלים

דירוג: 4.2/5
4.2/5
פרטים נוספים והזמנת האטרקציה

Palm Islands

איי התמרים

איי התמרים שבדובאי הם פרויקט הנדסי שאפתני בו תוכננו להיבנות קבוצה של שלושה איים מלאכותיים בצורת עצי דקל לאורך חוף דובאי שבאיחוד האמירויות. איים אילו תוכננו על ידי שליט דובאי מוחמד בן ראשד אל מכתום, כחלק מהרצון להרחיב את קו החוף של דובאי ולעודד את התיירות לאזור.
מאז הקמת האיים הם הפכו לאחד מסימני ההיכר המפורסמים ביותר בעיר ומצטרפים לשיאים השונים בהם מחזיקה המדינה ועומדים בגאון לצד המגדל הגבוה ביותר בעולם, פארק השעשועים המקורה הגדול בעולם ועוד.

שלושת איי התמרים שתוכננו הם : פאלם ג'ומיירה (Palm Jumeirah), פאלם ג'בל עלי (Palm Jebel Ali) והאי דיירה (Deira Islands).

פאלם ג'ומיירה (Palm Jumeirah)

בפועל פאלם ג'ומירה הוא האי היחיד אשר הושלמה בנייתו, זהו האי הקטן ביותר מבין האיים המתוכננים והוא גם המפורסם שבהם. האי כולל "גזע" ו17 "ענפים" אשר יוצרים את צורתו הייחודית והמפורסמת. באי תוכלו למצוא בתים פרטים, מלונות, מסעדות ואטרקציות ייחודיות.
סביב האי הוקמה טבעת בצורת חצי סהר ובאורך של 3 ק"מ עליה הוקמו מבנים שונים, כאשר המפורסם בניהם הוא מלון הפאר אטלנטיס ופארק המים אטלנטיס אקווה ונצ'ר אשר נמצא בתחומו. הגישה לאי מתבצעת על ידי כביש המחבר בין העיר לאי ועל ידי שימוש במונורייל (רכבת חד-מסילתית).
את יופיו ויחודו של האי קצת קשה להבין כאשר נמצאים על הקרקע וכדי להתרשם ממנו באמת מומלץ לעלות לתצפית הפאלם – The View או לבריכת התצפית אאורה הנמצאים באותו בניין, אפשרות נוספת אם אתם מספיק אמיצים תוכלו לקחת טיסה במסוק או מאתגר אף יותר, לבצע צניחה חופשית מעל האי המרשים, חוויה שלא תשכחו לעוד הרבה זמן.

פאלם ג'בל עלי (Palm Jebel Ali)

זהו האי השני אשר תוכנן בצורת עץ דקל, אך בנייתו נעצרה בשל המשבר הכלכלי שפקד את העולם בשנת 2008, אם וכאשר תושלם בנייתו הוא אמור להיות גדול ביותר ב50% מהאי פאלם ג'ומירה ואמור להכיל בתים פרטיים, מלונות ואטרקציות שונות.

איי דיירה

איי דיירה תוכננו להיות האיים הגדולים ביותר, אך בשנת 2015 ולאחר הבעיות שצצו עם פאלם ג'בל עלי, שונה התכנון כרגע הוא מתוכנן להיבנות בצורה פשוטה הרבה יותר ולא בצורת עץ דקל.

איי העולם

איי העולם הם פרויקט מלאכותי נוסף שנבנה בדובאי ומורכב מכ-300 איים מלאכותיים אשר נבנו מול חופי דובאי, הם לא קשורים בקשר ישיר לחופי התמרים (למרות ששניהם מנוהלים על ידי אותה חברה) אלא נבנו כארכיפלג בצורת מפת העולם המורכבת מאיים שונים היוצרים את הצורה הייחודית. איים אילו נועדו למכירה עבור גורמים פרטים ומתאימים למי שמעוניין באי פרטי משל עצמו, האיים מחולקים לגדלים שונים כאשר חלקם מתאימים למי שמעוניין להקים אחוזה פרטית על אחד האיים וחלקם גדולים מספיק כדי להתאים לבנית מלון או אתרי מסחר אחרים.
המשבר העולמי של שנת 2008 פגע קשות בפרויקט ורק לאחרונה החלה בנייתו מחדש

משווים מחירים, לפני שמזמינים
אריכפלג איי העולם
משווים מחירים, לפני שמזמינים

מיקום האטרקציה

צריכים עזרה בתכנון הטיול לדובאי ואבו דאבי?

תנו לנו לעזור לכם, מלאו את הפרטים בטופס המצורף ותקבלו את כל המידע ישירות למייל בצורה מסודרת