איי התמרים - איי הדקלים

Palm Islands

פרטים נוספים והזמנת האטרקציה

דירוג: 4.2/5
4.2/5

איי התמרים שבדובאי הם פרוייקט הנדסי שאפתני בו תוכננו להיבנות קבוצה של שלושה איים מלאכותים בצורת עצי דקל לאורך חוף דובאי שבאיחוד האמירויות. איים אילו תוכננו על ידי שליט דובאי מוחמד בן ראשד אאל מכתום, כחלק מהרצון להרחיב את קו החוף של דובאי ולעודד את התיירות לאזור.
מאז הקמת האיים הם הפכו לאחד מסימני ההיכר המפורסמים ביותר בעיר ומצטרפים לשיאים השונים בהם מחזיקה המדינה ועומדים בגאון לצד המגדל הגבוה ביותר בעולם, פארק השעשועים המקורה הגדול בעולם ועוד.

שלושת איי התמרים שתוכננו הם : פאלם ג'ומיירה (Palm Jumeirah), פאלם ג'בל עלי (Palm Jebel Ali) והאי דיירה (Deira Islands).

פאלם ג'ומיירה (Palm Jumeirah)

בפועל פאלם ג'ומירה הוא האי היחיד אשר הושלמה בנייתו, זהו האי הקטן ביותר מבין האיים המתוכננים והוא גם המפורסם שבהם. האי כולל "גזע" ו17 "ענפים" אשר יוצרים את צורתו הייחודית והמפורסמת. באי תוכלו למצוא בתים פרטים, מלונות, מסעדות ואטרקציות ייחודיות.
סביב האי הוקמה טבעת בצורת חצי סהר ובאורך של 3 ק"מ עליה הוקמו מבנים שונים, כאשר המפורסם בניהם הוא מלון הפאר אטלנטיס ופארק המים אשר נמצא בתחומו. הגישה לאי מתבצעת על ידי כביש המחבר בין העיר לאי ועל ידי שימוש במונורייל (רכבת חד-מסילתית).
את יופיו של האי קצת קשה להבין כאשר נמצאים על הקרקע וכדי להתרשם ממנו באמת מומלץ לנסות להיכנס לאחד המבנים הגבוהים שבאזור או אם אתם מספיק אמיצים תוכלו לקחת טיול במסוק או מאתגר אף יותר, לבצע צניחה חופשית מעל האי המרשים, חוויה שלא תשכחו לעוד הרבה זמן.

פאלם ג'בל עלי (Palm Jebel Ali)

זהו האי השני אשר תוכנן בצורת עץ דקל, אך בנייתו נעצרה בשל המשבר הכלכלי שפקד את העולם בשנת 2008, אם וכאשר תושלם בנייתו הוא אמור להיות גדול ביותר ב50% מהאי פאלם ג'ומירה ואמור להכיל בתים פרטיים, מלונות ואטרקציות שונות.

איי דיירה

איי דיירה תוכננו להיות האיים הגדולים ביותר, אך בשנת 2015 ולאחר הבעיות שצצו עם פאלם ג'בל עלי, שונה תיכננו וכרגע הוא מתוכנן להיבנות בצורה פשוטה הרבה יותר ולא בצורת עץ דקל.

איי העולם

איי העולם הם פרוויקט המורכב מכ-300 איים מלאכותים אשר נבנו מול חופי דובאי, הם לא קשורים בקשר ישיר לחופי התמרים (למרות ששניהם מנוהלים על ידי אותה חברה) אלא נבנו כארכיפלג בצורת מפת העולם המורכבת מאיים שונים היוצרים את הצורה הייחודית. איים אילו נועדו למכירה עבור גורמים פרטים ומתאימים למי שמעוניין באי פרטי משל עצמו, האיים מחולקים לגדלים שונים כאשר חלקם מתאימים למי שמעוניין להקים אחוזה פרטית על אחד האיים וחלקם גדולים מספיק כדי להתאים לבנית מלון או אתרי מסחר אחרים.
המשבר העולמי של שנת 2008 פגע קשות בפרוייקט ורק לאחרונה הוא התחדש.

אריכפלג איי העולם

מתעניינים בטיול לאיחוד האמירויות?

למה להתלבט לבד? הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ותוכלו לקבל מידע ועזרה בצורה נוחה ופשוטה.